lupa
HLAVNÍ STRANA AKČNÍ VÝROBKY PROVOZOVNY ČLÁNKY, ZAJÍMAVOSTI OBCHODNÍ A DODACÍ PODMÍNKY NAŠI DODAVATELÉ BYLINNÝCH PRODUKTŮ SPŘÁTELENÉ WEBY
Kategorie

Ověřeno našimi zákazníky

Naprostá spokojenost. Mohu vřele doporučit
Autor: Lucie.cehlarikova@gmail.com
*****
Velmi vstřícný a ochotný přístup k zákazníkům, nadmíru příjemná komunikace, užitečné rady. Vřele doporučuji.
Autor: Jitka
*****
Rychlá dodací lhůta, poněkud vyšší poštovné
Autor: Magda
*****
Doporučuji osobní návštěvu, jsou tam milé dámy, které své práci rozumí a skvěle poradí.
Autor: Andrea
*****
Nakupuji zde již přes pět let. Zboží vždy dorazilo vpořádku. Ceny jsou nízké. Kvalita zboží je dobrá. Nemám negativní zkušenosti s tímto internetovým obchodem. Vždy vstřícný, rychlý a spolehlivý přístup. Doporučuji.
Autor: MIRI
*****
Rychlost Ochota Výborná komunikace Zboží dorazilo vždycky přesně v termínu, ve kterém jsem ho potřebovala.
Autor: Natálie
*****

Zobrazit další...
Zpět << Knihy

KNIHA NA FREKVENCI ČÍNSKÉ MEDICÍNY (333)

kniha-na-frekvenci-cinske-mediciny-333_velky
Výrobce:Tradiční čínská medicína
Katalogové číslo:th333
Cena s DPH: 269.00 Kč
Cena bez DPH: 244.55 Kč
Dostupnost: 1-2 dny
Popis:

Tato kniha je ojedinělou ukázkou ve svém oboru a zcela se vymyká zaběhnutým klišé. Je výjimečná tím, že dosud se v této, dnes tak populární, oblasti neobjevila kniha, která by naprosto srozumitelným a jednoduchým, ale přitom erudovaným způsobem vysvětlovala taje tradiční čínské medicíny dnešnímu člověku. Je proto plna různých přirovnání a podobenství.

Autorem je český lékař, který se ve své praxi již po několik let zcela věnuje tradiční čínské medicíně a každoročně pobývá v Číně na stáži na některé z univerzit tradiční čínské medicíny. Na základě těchto zkušeností ze své ordinace vznikla tato kniha. Autor je zastáncem jasné řeči a pragmatického přístupu k dané problematice, tudíž když řekne A, musí říci i B. Proto také se v závěru knihy objevuje 64 stránkový katalog čínských bylinných směsí ve formě bylinných kuliček WAN, sirupů, náplastí, mastí, sprejů apod. Rovněž je zde uveden přehled některých nemocí s návodem na jejich léčbu dle tradiční čínské medicíny. To vše umožňuje orientovat se čtenáři v našich mnohdy nepřehledných trzích v oblasti čínské medicíny, kdy je nutno umět oddělit komerční balast od skutečných čínských medikamentů.


Technické informace:

TČM je nejstarší přírodní medicínou vůbec, která za tu dobu (přes 4 000 let)vykrystalizovala v unikátní léčebný systém, který nemá ve světě obdoby. Vždyť se vyučovala na univerzitách v Číně již od 6. st. n. l. a v té době se v Evropě teprve učili číst a psát... A navíc - Číňané měli další výhody; kromě dostatku času na ověřování měli i mnoho moudrých starých čínských mistrů a velký vzorek populace, který sloužil k otestování jejich léčebných metod, hlavně pak k testování jednotlivých bylin či bylinných směsí. Proto také dnes má tradiční čínská medicína stále co říci současnému člověku a stává se čím dál více populární v západních civilizovaných zemích.

Tradiční čínská medicína není totiž zdaleka jen akupunktura, ale její gró spočívá hlavně v léčbě bylinnými směsmi a v úpravě životosprávy. Životospráva pak z hlediska tradiční čínské medicíny nepředstavuje jen a pouze stravovací návyky, ale i spánek, režim dne, práci, odpočinek, emoce apod. Zajímavý je i pohled tradiční čínské medicíny na potraviny. Ty se totiž od bylin z čínského pohledu nijak zvlášť neliší, neboť každá potravina, stejně jako bylina, má určitý vliv na náš organismus - kupř. dle tradiční čínské medicíny jehněčí maso či divočina nás vnitřně "zahřívá", přináší "horko" do organismu, naproti tomu brokolice nás naopak "ochlazuje" apod.

Ovšem je nutno brát ohled i na úpravu stravy, kupř. smažená brokolice nás neochladí, ale zahřeje, kdežto vařená brokolice nás zase zchladí apod. A o tom všem pojednává kapitola o jídle /40 stránek-, která v sobě zahrnuje nejen kompletní tabulku veškerých dostupných potravin v našem jídelníčku včetně jejich tepelného účinku, chutě a jejich cíleného působení na orgány, ale pomáhá určit každému čtenáři svůj konstituční typ a temperament a od toho se následně odvíjí i doporučované či nedoporučované potraviny v jednotlivém jídelníčku.Není proto žádným velkým problémem, aby se každý člověk poznal v určitém typu (např. horký, studený, vlhký, suchý, vyrovnaný...) a podle toho si upravil svůj jídelníček a životosprávu vůbec. V této kapitole jsou i některé „zdravé“ recepty, které si člověk může doma připravit sám včetně sestavení domácí směsi koření.
Kamenný obchod
Bylinky Ludmila Pavlíková

Otevírací doba:
Po: 8:00-17:00
Út: 8:00-17:00
St: 8:00-17:00
Čt: 8:00-18:00
Pá: 8:00-16:00
So: 9:00-12:00

Adresa:
Bylinky
ulice 28. října 297/5
702 00, Moravská Ostrava

IČO: 66712971
DIČ: CZ6362070121
Tel.: 596138827
bylinarstvi@seznam.cz

facebook/bylinarstvi
Nenašli jste požadované zboží v našem internetovém obchodě ?

Na internetu nemáme veškerý sortiment naší kamenné prodejny.
Chcete-li využít služeb naší firmy ověřte si e-mailem (bylinarstvi@seznam.cz) nebo telefonicky (596 138 827) dostupnost Vámi požadovaného sortimentu.

Možnosti plateb
Bankovním převodem
Dobírkou

V provozovně:
- hotově
- kartou (Visa, MasterCard a Maestro)

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.